Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica - Gener de 2019

Gener de 2019

Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica Calendari
Dilluns
Dimarts
Dimecres
Dijous
Divendres
Dissabte
Diumenge
31
1
2
3
4
5
17:30 Salut D'amour
MEAM
6
7
8
18:00 Conferència: Cinema i minimalisme
Filmoteca de Catalunya
20:00 Cambra OBC 5
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 El súmmum del romanticisme
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
9
19:00 Fòrum Barceolna Clàssica al Club Wagner: dones
Club Wagner
10
11
20:00 El Senyor dels Anells III. El retorn del Rei
Sala 1 Pau Casals
12
12:00 Arteliana
Palau Dalmases
17:30 Rêverie
MEAM
19:00 El Senyor dels Anells III. El retorn del Rei
Sala 1 Pau Casals
20:00 Madama Butterfly torna al Liceu
Gran Teatre del Liceu
13
10:30 Taller per a nadons
Sala 4 Alicia de Larrocha
11:00 El Senyor dels Anells III. El retorn del Rei
Sala 1 Pau Casals
11:30 Contes, faules i històries
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Taller per a nadons
Sala 4 Alicia de Larrocha
16:30 Taller per a nadons
Sala 4 Alicia de Larrocha
17:30 Quin gong!
Museu de la Música
18:00 Madama Butterfly torna al Liceu
Gran Teatre del Liceu
18:00 Concert Líric Trio Voce Viva (Òpera i Sarsuela)
Centre Cívic Trias i Peitx
19:00 NATE WOOLEY'S KNKNIGHGH
CCCB
19:00 BREABACH (ESCOCIA)
Caixaforum
14
20:00 Emmanuel Pahud & Éric Le Sage
Sala 2 Oriol Martorell
15
20:00 Víkingur Ólafsson
Petit Palau
20:00 Madama Butterfly torna al Liceu
Gran Teatre del Liceu
20:00 Recital de violí i piano
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
20:00 Jean-Pierre Dupuy
Phonos
16
19:00 Conferència: El lied de Magdalena Kozená
Petit Palau
20:00 Madama Butterfly torna al Liceu
Gran Teatre del Liceu
20:00 Stabat Mater de Pergolesi
Sala 1 Pau Casals
20:00 La Nit de l’aula
Conservatori del Liceu
20:00 Parcours
Teatre Akàdemia
17
19:30 Emiliano Pérez · corneta i flautes de bec, Marc Sumsi · clavicèmbal
Centre civic urgell
20:00 Magdalena Kožená & Mitsuko Uchida
Palau de la Música
20:00 AuditvVocal Dresden
Museu Picasso
20:30 La novena de Mahler
Sala 1 Pau Casals
21:00 Jam Session – Liceu Big Band amb Sergi Vergés
Conservatori del Liceu
21:30 JOSEP MARIA BALANYÀ i RAMÓN LÓPEZ (jazz contemporani)
Nota 79
18
19:30 VÍCTOR BRAOJOS, piano
Jardí dels tarongers
20:00 Barcelona Modern Ensemble
Phonos
20:00 VEUS BLANQUES I ELS CAMINS CAP A WAGNER
Gran Teatre del Liceu
20:30 La simfonia tràgica de Mahler
Sala 1 Pau Casals
19
17:30 Records d'arreu
MEAM
18:30 Anne Gastinel toca Txaikovsky
Palau de la Música
19:00 La simfonia tràgica de Mahler
Sala 1 Pau Casals
20:00 Madama Butterfly torna al Liceu
Gran Teatre del Liceu
20
10:30 Matí musical per a embarassades
Sala 4 Alicia de Larrocha
11:00 Taller familiar "Sonets de joguina"
Espai 5
11:00 La simfonia tràgica de Mahler
Sala 1 Pau Casals
12:15 Taller familiar "Sonets de joguina"
Espai 5
17:00 Madama Butterfly torna al Liceu
Gran Teatre del Liceu
17:30 Carmina Burana
Palau de la Música
18:00 La música per a temps de canvis
Sala 1 Pau Casals
18:00 Residències Musicals La Pedrera. Roger Morelló,
La Pedrera
19:00 Cantates de Bach
Sala 2 Oriol Martorell
19:30 Ferran Cullell, piano i Bernat Padrosa, guitarra clàssica
Nota 79
21
19:00 Cobla Marinada
Palau de la Música
20:00 Madama Butterfly torna al Liceu
Gran Teatre del Liceu
20:00 Diego Ares & Casal Quartet
Palau de la Música
22
19:00 La cobla de l'ESMUC
Sala 4 Alicia de Larrocha
20:00 Madama Butterfly torna al Liceu
Gran Teatre del Liceu
20:00 Viatge a un món màgic op. 61
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
23
10:15 Händel & friends
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Händel & friends
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 ESMUC Jazz Project
Sala 3 Tete Montoliu
20:00 Quartet Gerhard
Petit Palau
20:00 Banda Simfònica de l'ESMUC
Auditori Municipal Enric Granados
24
19:30 Música medieval i renaixentista, Duo Seraphim. Eloi Fuguet · flautes de bec, Joaquim Bogunyà · llaüt i veu
Centre civic urgell
20:00 Duo Villalobos: Edwin Guevara & Cecilia Palma
Conservatori del Liceu
20:00 Conjunt d'Antiga de l'ESMUC
Basílica de Santa Maria el Pi
20:00 Lluís Calvet i Josep Buforn
Restaurant 7 portes
21:00 Jam Session – Giulia & Alumnes del Centre
Conservatori del Liceu
25
10:15 Händel & friends
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Händel & friends
Sala 2 Oriol Martorell
15:00 Premis Tenor Viñas - Prova final
Gran Teatre del Liceu
19:00 Conferència: Trios nocturns de Schubert
Barcelona - Casa Granell i Manresa
19:00 Duo Korczack
Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
19:30 ÁLVARO MUR, piano
Jardí dels tarongers
20:30 Schumann, Beethoven i Brahms
Sala 1 Pau Casals
26
17:30 Nits de Lied
MEAM
19:00 Schumann, Beethoven i Brahms
Sala 1 Pau Casals
20:30 Don Quixot, Ballet de Catalunya
Casino l’Aliança del Poble Nou de Barcelona
27
10:15 Concert per a nadons
Sala 3 Tete Montoliu
11:00 Taller familiar "Sonets de joguina"
Espai 5
11:00 Schumann, Beethoven i Brahms
Sala 1 Pau Casals
11:30 Concert per a nadons
Sala 3 Tete Montoliu
12:00 Trencadís de cançons
Palau de la Música
12:15 Taller familiar "Sonets de joguina"
Espai 5
17:00 El cor de cambra del Palau i la Onca
Palau de la Música
17:30 Bufant sons
Museu de la Música
18:00 Premis Tenor Viñas - Concert final
Gran Teatre del Liceu
18:00 Don Quixot, Ballet de Catalunya
Casino l’Aliança del Poble Nou de Barcelona
18:00 Rafael Balmaseda, piano
Centre cívic Trias i Peixt
19:00 EXAUDI al Sampler Series
Sala 1 Pau Casals
19:00 3MA : BALLAKÉ SISSOKO, DRISS EL MALOUMI, RAJERY
Caixaforum
28
10:15 Händel & friends
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Händel & friends
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 Parlem de música amb Jaume Radigales
Petit Palau
20:00 Madama Butterfly torna al Liceu
Gran Teatre del Liceu
20:00 El Requiem de Mozart
Palau de la Música
29
10:00 Classe magistral de piano
ESMUC
10:15 Händel & friends
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Händel & friends
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Música callada, Mompou i Colom
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Madama Butterfly torna al Liceu
Gran Teatre del Liceu
20:00 Rimski-Kórsakov i Brahms
Palau de la Música
20:00 Recital de flauta sola
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
30
11:45 ZOOM, dies de músic
Sala 1 Pau Casals
31
10:15 ZOOM, dies de músic
Sala 1 Pau Casals
11:45 ZOOM, dies de músic
Sala 1 Pau Casals
17:00 Martina Ampuero: “Ophelia 2.0” Eufònic urbà
Arts Santa Mònica
19:00 Octopus, vuit veus a capella
Centre Cívic Navas
19:00 Adam Basanta: “A Room Listening to Itself” Eufònic urbà
Arts Santa Mònica
19:30 Handel i Telemann, una amistat botànica
Centre civic urgell
20:00 Els Trios nocturns de Schubert
Palau de la Música
20:00 Xavi Lloses & Quartet Brossa. Eufònic urbà
Arts Santa Mònica
21:00 Jam Session – Bill McHenry & Alumnes del Centre
Conservatori del Liceu
1
10:15 ZOOM, dies de músic
Sala 1 Pau Casals
11:45 ZOOM, dies de músic
Sala 1 Pau Casals
18:49 Enrique Tomás, Accions sonores, Performance
Arts Santa Mònica
19:00 Duo Herrando
Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
19:30 Alba Rihe: “Vacances”, Residències artístiques, Performance
Arts Santa Mònica
19:30 Huma-Andrés Satué
Arts Santa Mònica
20:15 NUS Band
Arts Santa Mònica
2
17:30 Òpera i Zarzuela
MEAM
18:00 La Forasteria, Accions sonores, Residències artístiques
Arts Santa Mònica
18:30 Nikolai Kuznetsov toca Rachmaninov
Palau de la Música
18:45 Adam Basanta, Accions sonores, Performance
Arts Santa Mònica
19:30 Konx-Om-Pax - Tom Scholefield
Arts Santa Mònica
20:00 LA SCALA DI SETA
Teatre de Sarrià
20:15 Lawrence Rothman
Arts Santa Mònica
3
11:00 Taller familiar: "Pica-so"
L'Auditori
11:30 Visions Llatines
Sala 2 Oriol Martorell
12:00 Xarxa Coral
Palau de la Música
12:15 Taller familiar: "Pica-so"
L'Auditori
17:30 Quin gong!
Museu de la Música
19:00 FSO Tour, especial John Williams
Sala 1 Pau Casals
20:00 LA SCALA DI SETA
Teatre de Sarrià

LMXJVSD
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Anar a






Buscar:

Pick multiple:

Dill, 28 de Gen
Legend:
Clàssica per a nens
Barcelona Piano
default
Fòrum Barcelona Clàssica
Format d'impressió
LMXJVSD
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3


Gràcies a PHP iCalendar